Zastrč ten svůj růžový nesmysl!

21. 05. 2018 9:07:24
Bylo to dávno, už to ani pravda není. Byl jsem už skoro rok sám, jaro v plném proudu, učil jsem v Loučeni spoustu mladých holek rezervační systém Českých drah. Každý týden se našla nějaká, kterou bavilo provokovat. :-)

Krátké sukně krásek v Loučeni bych ještě zvládl i s těmi jejich provokacemi, protože jsem byl celý život na ty nejkrásnější a přitom chytré holky. Jenže, co čert nechtěl, přišla k nám do firmy nádherná Slovenka jménem Katarína, která, kromě své neuvěřitelné krásy, byla taky velmi chytrá. A to už jsem začal tušit nebezpečí. A proto jsem se jí poněkud vyhýbal a říkal jsem jí jen ahoj na chodbě a mizel jsem pryč.

No, nenapadlo našeho šéfa nám dát společnou práci? Dokonce takovou, že jsme museli spolu sedět u počítače a něco do něj ťukat. Opravdu byla chytrá, takže řeč plynule tekla, vtípek stíhal vtípek, nálada byla uvolněná. Zjistil jsem, že kouří, což mi přišlo natolik odpudivé, že jsem se přestal bát, že se zamiluju.

Problém ale byl, že se uměla krásně "vlnit" a měla tu nejkrásnější postavu na světě. Byla si vědoma své přitažlivosti a též ráda provokovala. Ale celé jsem to způsobil já, když jsem zavtipkoval: "Hele, to kouření fakt není hezký. Uděláme dohodu, jo? Ty přestaneš kouřit a já se za to do Tebe zamiluju." řekl jsem jí, když odcházela a byla mezi dveřmi. Odvětila se svůdným úsměvem, který uměla jen ona: "Tak jo." a zavřela dveře. Jenže to kouzelné slovo, když už bylo vyřčeno, se v ten okamžik stalo skutkem. Zamiloval jsem se.

Chvíli jsem to v sobě skrýval, ale pak jsem si řek, proč by to měl být jen můj problém. Řeknu jí to. Sdělil jsem jí, že s ní potřebuju v pět něco probrat a v pět jsem byl v jejím kanclu. Ona něco štrachala ve svých papírech a prej, co že chci. Tak jí říkám, ať poslouchá. Nechala všeho a koukala na mě. Já jen zvedl od stolu své "italské" oči a podíval se na ni a ona už v úžasu vyhrkla: "To nemůžeš, jseš přece ženatej." Rozvod totiž ještě nebyl u konce. Evidentně byly mé oči dostatečně výmluvné. :-)

Začali jsem spolu trávit dost času, chodili spolu do sámošky, na různé vyřizovačky, protože jsme se spolu vždy dobře bavili a teď to bylo ještě zajímavější. Nicméně měla nápadníků hromadu a já o ní říkal, že odporuje teorii relativity, protože na rozdíl od teorie relativity, která čas zpomaluje, ona jej zrychluje: počet telefonátů od mužů za jednu hodinu byl u ní enormní.

Jednou jsme spolu s Katkou střapatou, jak jsem si jí nazval podle jejích vlasů, jeli metrem a já jsem měl náhodou s sebou pro nějaké děti růžového medvídka, který se nasazoval na ruku. Takovou loutku. Přemýšlel jsem, jak se ke Katce přiblížit a tu mě napadlo, že bych k tomu mohl použít onoho medvídka. I nasadil jsem si tu loutku na ruku a začal s ním pochodovat po Katčině ruce.

Když jsme se blížili céčkem ke stanici Muzeum, přestalo ji to bavit a řekla polohlasem: "Schovej ho.", čímž myslela toho medvídka. Jenže tím dvojsmyslným sdělením způsobila, že okolní lidé zbystřili pozornost a zvedli hlavy. Najednou pochopila, co to vlastně řekla, a ve snaze věc zaretušovat pronesla, tentokráte již nahlas, aby to každý slyšel: "Zastrč ten svůj růžový nesmysl!" No to už ale celý vagón metra vybuchl smíchem a ona, rudá až po uši, vystřelila z vagónu, i když původně chtěla vystupovat až později, a já za ní.

Takových historek jsme zažili ještě hodně. Dokonce se tyto historky dostaly do Mladého světa ve formě povídky. A byly základem přednášky "Zvyšte si svůj Love Qucient", z čehož nakonec vznikl článek v časopise Ekonom a rozhovor o obsahu přednášky v Českém rozhlase. Někde ten článek a přednášku vyštrachám a všechny ty story vám je postupně povyprávím.

Autor: Jan Fikáček | pondělí 21.5.2018 9:07 | karma článku: 43.94 | přečteno: 2904x

Další články blogera

Jan Fikáček

Jak jsem se málem stal ruským špionem

Na rozdíl od hradního poradce Vladimíra Mynáře jsem bezpečnostní prověrku NBÚ na úroveň Tajné bez problémů a obratem dostal, ale málem jsem o ni zase kvůli synáčkovi přišel, když on vycestoval do Ruska do jedné zajímavé oblasti.

17.7.2019 v 10:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

Jan Fikáček

Běží čas s krásnou milenkou rychleji, jak říkal Einstein?

Známý bonmot, který je připisován Einsteinovi, říká, že relativitu času je, že s krásnou milenkou ubíhá čas strašně rychle, kdežto když máme ruku na žhavých uhlících, tak se čas neskutečně vleče. Je tomu opravdu tak? Nevím, nevím.

8.7.2019 v 9:07 | Karma článku: 40.58 | Přečteno: 2248 | Diskuse

Jan Fikáček

Jak vyfotit vesmír zvenčí? Přece z prostoročasového skafandru.

Když chceme pořídit fotografii celé zeměkoule, potřebujeme vyletět do vesmíru, na což si musíme vzít s sebou prostředí, ve kterém žijeme na Zemi, tedy vzduch. Tento vzduch držíme buď v raketě nebo mimo raketu ve skafandru.

2.7.2019 v 9:11 | Karma článku: 38.52 | Přečteno: 1478 | Diskuse

Jan Fikáček

Proč miluju teorii relativity a ne Avengers

Někteří si asi všimli, že blogy píšu často o kvantové mechanice či teorii relativity, speciálně o té speciální :-). A proč ne o obecné teorii relativity, řeknete si? Řekněme, že je to "psychická deprivace z dětství". :-)

26.6.2019 v 16:23 | Karma článku: 42.65 | Přečteno: 3151 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Dvořák

Když může být Bondem žena, tak proč…

„Na čem právě pracujete, paní Boženo?“ zeptal se polyhistor Cimrman nesmrtelné spisovatelky Němcové, která v kavárně naproti Národnímu divadlu u jednoho stolku cosi sepisovala.

17.7.2019 v 10:10 | Karma článku: 9.61 | Přečteno: 94 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Konopí a priority bojovníků za jeho legalizaci

Myšlenkové pochody některých lidí jsou mi záhadou. Nedávno jsem na svůj blog napsal článek, který měl upozornit na každodenní hrdinství mnohých nemocných a postižených lidí v naší zemi, kteří se nechtějí poddat

17.7.2019 v 9:25 | Karma článku: 6.63 | Přečteno: 121 | Diskuse

Jan Machač

Aktivistům se nelíbí slovo aktivista. Co tak najednou?

Český rozhlas se za naše peníze stává hlásnou troubou ideologického ekologického aktivismu. K Apoleně Rychlíkové se přidalo RadioWave.

17.7.2019 v 8:00 | Karma článku: 28.75 | Přečteno: 464 | Diskuse

Marek Hurt

Na co už se v Evropě nesmíme ptát?

Mám kamaráda Itala, který mě pořád nabádá, že nemáme věřit Němcům. No, smích mě přešel po přečtení výroku místopředsedy poslanců CDU, že o řešení migrace by se nemělo mluvit na veřejnosti...

17.7.2019 v 7:53 | Karma článku: 31.56 | Přečteno: 659 | Diskuse

Vladimír Veverka

Což takhle zrušit s ministrem kultury i ministerstvo?

31.7.2019 má skončit ministr kultury a ČSSD nemá k dispozici žádného ucházejícího kandidáta na tuto funkci, takže se nabízí jednoduché řešení - zrušit i ministerstvo Ostatně několik drobných změn by umožnilo zrušit i další...

17.7.2019 v 1:45 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 205 |
Počet článků 145 Celková karma 41.22 Průměrná čtenost 2537

Vystudoval chemii, kybernetiku a teorii systémů (interdisciplinární studia) a považuje se za obecně uvažujícího člověka někde na pomezí mezi přírodními vědami a filosofií. Roky vyučoval filosofii fyziky a virtuální reality na PřF a MFF UK v Praze (a v té době odmítal tituly jako Doc. nebo CSc.). Nyní PhD student filosofie teoretické fyziky. Pracoval jako evropský expert pro "Future and Emerging Technologies". V letech 1991-7 byl předsedou společnosti Mensa ČRVíce informací zde.

Chcete-li sledovat diskuse v jeho skupině, připojte se do Vědecké filosofie & Fyziky (nejen). jan@fikacek.cz
 
Upozornění: Toto je popularizační blog pro veřejnost, neberte ho tedy jako vědeckou dizertační práci. :-) Autor má zde uváděné základní myšlenky většinou propracované do hloubky, do blogu pro veřejnost však není vhodné uvádět příliš složité formulace. Autora ale baví komunikovat s veřejností, proto tato forma s někdy expresivním vyjadřováním, přehnané nadpisy, které k popularizaci asi patří. Některé blogy jsou však čistá věda, ba dokonce mainstream, některé (asi většina) jsou kritické úvahy snažící se formulovat nové nápady, některé jsou opravdu jen sci-fi nebo spíše sci-sci-fi.

P.S.: Komentáře, které budou řešit autora, ne (jen) obsah blogu, budou bez varování smazány. :-) 

Najdete na iDNES.cz