Jak sbalit nejkrásnější Slovenku

4. 06. 2018 9:45:19
Minule jsem vám vylíčil svou citovou nehodu, která se mi udála po manželství. :-) Měl jsem v práci kolegyni, která byla po všech stránkách nejkrásnější Slovenka, kterou jsem kdy viděl. Zažil jsem s ní spoustu zajímavých situací.

Že byla opravdu přenádherná, a to jak postavou tak tváří, o tom svědčí reakce okolí. Když jsme třeba přišli do restaurace, otočila se po ní nejméně polovina mužů, kteří ji zaregistrovali a občas padla i nějaká ta facka od jejich manželek, protože ty mužské reakce byly opravdu velmi výrazné. :-)

Jednou jsem s ní stál na refýži (tramvajovém ostrůvku) a vedle nás zastavilo Ferrari. Upozorňuju, že to ale bylo ještě těsně před revolucí, takže v Československu tedy moc takových aut nebylo A dotyčný řidič prostě zastavil dopravu a začal Katarínu balit a neměl problém ani se mnou. Když ho odmítla, začal vztekle nadávat, protočil kola svého miláčka za několik miliónů a zmizel.

Máte tedy hrubou představu, jak úchvatná byla. Navíc byla i pekelně chytrá. Evidentně jsem na ní neměl. Tedy inteligencí jo, proto jsme si taky rozuměli a byli dost často spolu, ale na trhu lásky jsem se s ní absolutně nemohl srovnávat. Půl roku jsem dělal, co jsem mohl ale bez úspěchu. Když jsem se choval jako kamarád, měla mě nejradši a začala mě i svádět. Jenže z toho jsem se vždy úplně rozložil a tak ji to přestalo bavit. Všechny ty historky s ní a své neúspěchy vám postupně vylíčím jednu za druhou, abych naplnil heslo : Neštěstí druhého potěší. :-) Ale nakonec....

Nějak jsem jí ukecal, že spolu půjdeme na procházku do lesa. Vůbec nechápu, jak se mi to mohlo podařit. Když jsem se autem blížil k místu srazu, zjistil jsem, že bych tam byl moc brzy, takže jsem svůj auťák zastavil na jedné prakticky lesní cestě, jejíž kus byl posypaný štěrkem. Samé šedé a ostré kameny. A v tu chvíli jsem ho zahlédl. Malý růžový oblý křemen. Vzal jsem ho a strčil do kapsy.

Mé "rande" s Katarínou, které ona asi těžko považovala za rande, probíhalo jako obvykle, když zjistila, že jsem do ní aktuálně bezmocně zamilovaný (dnes by mi něco takového hrdost nedovolila). Ona byla lehce otrávená a nevrlá a asi přemýšlela, co tam vůbec dělá. :-) Když jsem se jí dotkl, odtahovala se.

Tak jsem nakonec tak nějak bezmyšlenkovitě sevřel do ruky ten růžový křemen v kapse, vytáhl jsem pěst a povídám jí: "Něco pro Tebe mám." V té zamilovanosti mě ani nenapadlo, jestli na ní zapůsobí to, co mě na té štěrkové cestě napadlo. Musel jsem to ale prostě říci. Ona se podívala na mou sevřenou dlaň a otráveně opáčila: "Čo zas?"

A já na to: "Než jsme k době dojel, zastavil jsem se na štěrkové cestě a uvědomil jsem si, že všichni lidé kolem mě jsou jako ty šedé ostré kameny. Šedí a nezajímaví. Pak tam byl ale jeden úplně jiný kamínek, krásný, hladký a růžový." A pomalu jsem otevíral dlaň, aby ho uviděla a řekl jsem jí: "A to jsi pro mě Ty."

Chvíli bylo ticho a já se na ni ani nedíval, protože jsem předpokládal další její "Čo zas?". Ale když dlouho nic neříkala, podíval jsem se na ní. Stála tam s vyjevenýma očima, které byly zvlhlé a zírala na mě a vůbec neříkala to své nevrlé: "Čo zas?". Jen koukala. A v ten okamžik se charakter oné lesní procházky zcela změnil. Už nebyla znuděná a otrávená, ba naopak. Když šla, ukazovala najednou její postava, že je nádherně pružná. Když jsem se jí "náhodou" dotkl, už se vůbec neodtahovala, ba naopak. Když jsme šli vedle sebe tak, že jsme se boky dotýkali, mohl jsem cítil, jak se její boky nádherně houpou. Ono se toho houpalo víc a Katarína byla vlídná, milá, něžná a poddajná.... ale jak říká klasik: "Výchova kavalíra vybraných mravů mi nedovolí dále pokračovat..."

Autor: Jan Fikáček | pondělí 4.6.2018 9:45 | karma článku: 44.44 | přečteno: 3365x

Další články blogera

Jan Fikáček

Padá pírko stejně rychle jako kus železa? Jak kde.

Když současně pustíme železnou kouli a pírko, dopadne koule dříve. Jeden nádherný a přímo geniálně prostý pokus odlišuje dva faktory, které tady působí. A může si jej vyzkoušet každý. Stačí mít doma dva skládací deštníky.

7.10.2019 v 9:07 | Karma článku: 33.85 | Přečteno: 1277 | Diskuse

Jan Fikáček

Proč v matematice nekonečno existuje a v realitě nikoliv

Vyjde-li v nějaké fyzikální rovnici nekonečno, a​ť už jsou to nekonečně malé rozměry, nekonečné síly nebo cokoliv jiného, fyzici ví, že tam dotyčná rovnice už neplatí. V realitě nekonečno zřejmě neexistuje. Ale co v matematice?

1.10.2019 v 9:08 | Karma článku: 40.52 | Přečteno: 2161 | Diskuse

Jan Fikáček

Kam směřuje(me) čas?

Chceme-li znázornit běh času, časovou osu, jak to uděláme? Většina lidí nakreslí šipku zleva doprava, jiní ale znázorní běh času opačně, někteří šipkou shora dolů. Zní to dost tajemně, ale má to poměrně velmi logický důvod.

23.9.2019 v 9:03 | Karma článku: 40.40 | Přečteno: 1955 | Diskuse

Jan Fikáček

Nevědecké pohádky moderní vědy I - nekonečno

Fyzika se dostává extrémně daleko od našeho přirozeného světa, a tím se ocitá v oblasti záhad, které je hodně těžké pochopit. Nejednou si s nimi neporadí i ti největší géniové. Pak je ale velmi důležité vyloučit prosté chyby.

16.9.2019 v 9:07 | Karma článku: 41.78 | Přečteno: 2259 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Ábelovský

O uměřenosti a zdravé míře, a to právě dnes (dvojblog)

... neb se mi zdá, že právě ta je dnes a denně překračována; mnohdy však spíše rozdupávána a taky zašlapávána do země. Budu se zřejmě opakovat, přestože jsem zjistil a tedy už vím, že opakování není vždy jen matkou moudrosti.

14.10.2019 v 13:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 |

Irena Materna

Tak nám zastřeli Karla aneb Gottománie

Vstávání brzy ráno. Hodiny ve frontě kvůli položení kytičky. Slzy dojetí, vzpomínky tak růžové, že se až nechce věřit, že by takový člověk existoval. Davy. Svíčky a květiny. Vyhledávání slov „vdova Ivana“ na internetu.

14.10.2019 v 12:43 | Karma článku: 11.70 | Přečteno: 192 | Diskuse

Emilia Miluše Baco

Agrese

Téma agresivních psů se stále více zmiňuje, ale kdy je pes opravdu agresivní, jak se mu to stalo, kdo za to může, a hlavně co s tím?

14.10.2019 v 11:22 | Karma článku: 7.64 | Přečteno: 226 | Diskuse

Jiří Turner

Srdečné blahopřání prezidentu republiky k historickému vítězství u obvodního soudu

Je mi velkou ctí poblahopřát hlavě státu a jeho právníkům k úspěšnému absolvování soudního procesu,přestože je to vítězství předvídatelné a také dílčí. Žalující strana se jistě drze odvolá, ale to nevadí. Pane prezidente, vydržte!

14.10.2019 v 10:53 | Karma článku: 18.35 | Přečteno: 504 | Diskuse

Kateřina Friedlová

Hanba Vám, aneb pravdivé hlášení z pohřbu pana Karla Gotta

Tak si sedím v práci, zrovna jsem otevřela internet a v tom mi volá nejlepší kamarádka ze Švýcarska. Prosím tě, nezemřel Karel Gott, tady to říkají v rádiu. Kliknu na blesk a čtu zemřel Karel Gott, v tu chvíli mi padla sáňka.

14.10.2019 v 10:18 | Karma článku: 33.74 | Přečteno: 1289 | Diskuse
Počet článků 155 Celková karma 41.29 Průměrná čtenost 2633

Vystudoval chemii, kybernetiku a teorii systémů (interdisciplinární studia) a považuje se za obecně uvažujícího člověka někde na pomezí mezi přírodními vědami a filosofií. Roky vyučoval filosofii fyziky a virtuální reality na PřF a MFF UK v Praze (a v té době odmítal tituly jako Doc. nebo CSc.). Nyní PhD student filosofie teoretické fyziky. Pracoval jako evropský expert pro "Future and Emerging Technologies". V letech 1991-7 byl předsedou společnosti Mensa ČRVíce informací zde.

Chcete-li sledovat diskuse v jeho skupině, připojte se do Vědecké filosofie & Fyziky (nejen). jan@fikacek.cz
 
Upozornění: Toto je popularizační blog pro veřejnost, neberte ho tedy jako vědeckou dizertační práci. :-) Autor má zde uváděné základní myšlenky většinou propracované do hloubky, do blogu pro veřejnost však není vhodné uvádět příliš složité formulace. Autora ale baví komunikovat s veřejností, proto tato forma s někdy expresivním vyjadřováním, přehnané nadpisy, které k popularizaci asi patří. Některé blogy jsou však čistá věda, ba dokonce mainstream, některé (asi většina) jsou kritické úvahy snažící se formulovat nové nápady, některé jsou opravdu jen sci-fi nebo spíše sci-sci-fi.

P.S.: Komentáře, které budou řešit autora, ne (jen) obsah blogu, budou bez varování smazány. :-) 

Najdete na iDNES.cz