Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZH

Humanitní obory jsou velmi důležité. ALE...

V dnešním světě došlo k inflaci humanitního vzdělání a ze škol vycházejí lehkoživní mentální impotenti, kteří pak skrze různé parazitovky (parazitní neziskovky) nebo úřady ostatním lidem škodí, protože nic jiného než omílat dokola nějaká tupá dogmata tito "humanisté" neumějí. Tato nezvládnutá inflace pak logicky vrhá špatné světlo na celý obor.

6 1
možnosti
Foto

To mi přijde hodně povrchní tvrzení. Taková ideologie pana Klause, která prosazuje nějaký názor bez ohledu na to, jaká je skutečnost. O tu se dokonce vůbec nezajímá. :-)

1 3
možnosti
JU

J31o22s85e74f 47U42l31m43a32n

26. 1. 2020 19:50

Jestli jsou k ničemu, je diskutabilní. Že je jich nadbytek snad nikdo soudný zpochybňovat nebude...

2 1
možnosti
Foto

A jaké by bylo kritérium k posouzení, jaké je optimální množství? Je to jen takový dojem. Není to přesně ten styl uvažování, který u "humanitních" oborů kritizujete? Nemáte žádná data, žádné kritérium k posouzení, jen takový emoční dojem, nic víc. :-) To si myslím, že mnohé humanitní obory uvažují o dost exaktněji. :-)

0 0
možnosti
JS

Myslím si, že základy filosofie by měly být součástí minimálně středoškolského studia. Jen základní myšlenkové proudy, v životě to člověk často potřebuje.

3 0
možnosti
  • Počet článků 310
  • Celková karma 30,45
  • Průměrná čtenost 3149x
Vystudoval chemii (SŠ), kybernetiku, řízení, ekonomii a teorii systémů (interdisciplinární studia - VŠ), je obecně uvažujícím člověkem někde na pomezí mezi přírodními vědami a filosofií. Roky vyučoval filosofii fyziky a virtuální reality na PřF a MFF UK v Praze. Od září 2021 Ph.D. se zaměřením na filosofii fyziky a matematiky. Pracoval jako evropský expert pro "Future Technologies", 7 let pak v jedné z nejvyšších evropských pozic v počítačové bezpečnosti. Momentálně finanční expert na evropské úrovni. V letech 1991-7 byl předsedou společnosti Mensa ČR. Je členem světové vědecké Společnosti pro filosofii času. Absolvent Oxfordského kurzu Filosofie vědy. Více informací zde.

Chcete-li sledovat diskuse v "jeho" skupině, připojte se do Vědecké filosofie & Fyziky (nejen). jfikacek@gmail.com
 
Upozornění: Toto je popularizační blog pro veřejnost, neberte ho tedy jako vědeckou dizertační práci. Někdy je to jen divoká fantazie. Na druhé straně se snaží udržovat jistou vědeckou kvalitu, takže "esoterické" komentáře nejsou vítány. P.S.: Osobně útočné a odborně velmi nekvalitní komentáře, zejména velmi dlouhé, budou mazány.